99/5/1
تعداد نظرات:0
13:21
شماره مطلب:13995138908
-A A +A
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین

کیفیت درس آمادگی دفاعی مدارس در سال تحصیلی جدید افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار بسیج دانش‌آموزی به نقل از خبرگزاری بسیج قزوین، جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی استان قزوین در سالن اجتماعات شهید قدرت الله چگینی اداره کل آموزش و پرورش با موضوع توانمندسازی و سازماندهی دبیران درس آمادگی دفاعی برگزار شد.

دکتر حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم بیان کرد: از فرصت تابستان برای ارتقاء معلمان دروس آمادگی دفاعی بهره مند می شویم تا سال تحصیلی جدید، کیفیت و تنوع این درس با اهمیت را با همکاری سپاه افزایش دهیم.

وی گفت: پس از گذشت سالها از تدریس درس آمادگی دفاعی در مدارس، امروز به مقطعی رسیدیم که بدانیم یک مربی درس آمادگی دفاعی چه ویژگی ها و شاخصه هایی باید داشته باشد و اگر در مربی که مدرس این درس است شایستگی های محوری به صورت بالقوه وجود نداشته باشد و یا ما نتوانیم توانمندی های او را افزایش دهیم آن فرد نمی تواند این درس را تدریس نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: بخشی از این باورها بر مبنای باورهای فرد است که اگر نگاه سطحی به این درس وجود داشته باشد نمی توان آنچنان که مورد انتظار است نتیجه گرفت پس در انتخاب مربیان درس آمادگی دفاعی باید دقت عمل بیشتری را به خرج داد.

اصغری عنوان کرد: یک معلم درس آمادگی دفاعی بیشتر از معلمان دیگر نیازمند این است که به دانش روز و ابزارهای نوین و مباحث جدید آشنایی داشته باشد و فلسفه اصلی درس آمادگی دفاعی را خوب درک کرده باشد و قادر به قدرت تصویرپردازی داشته باشد تا بتواند دانش آموز را طوری تربیت نماید که آینده نگر باشد و اگر ما نتوانیم فعالانه در ساختن آینده خود عمل کنیم دیگران آنطور که خود می خواهند آینده ما را شکل خواهند داد.

وی افزود: خوشبختانه با نگاه عمیقی که در سپاه وجود دارد و ما هم در آموزش و پرورش تصمیم گرفتیم در هر موضوعی بیش از اینکه به خروجی ها توجه کنیم به پیامدها اولویت دهیم و باید با کمک یکدیگر بتوانیم به تحلیل درستی از محتوای کتاب آمادگی دفاعی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: معاونت های مرتبط در سپاه پاسداران و آموزش و پرورش یک کارگروه قوی را تشکیل دهند که در آن برنامه ریزی واقع بینانه و عملیاتی با برنامه ریزی راهبردی حداقل ۵ ساله صورت بگیرد.

اصغری با اشاره به ۴ اصل مهم آموزش و پرورش با عنوان هدف، محتوا، آموزش و ارزشیابی گفت: از فرصت تابستان برای توانمند سازی معلمان بخصوص معلمان درس آمادگی دفاعی بهره می بریم تا با تنوع و کیفیت بالا در سال تحصیلی جدید بتوانند این درس را به دانش آموزان تدریس نمایند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.