99/10/8
تعداد نظرات:0
12:10
شماره مطلب:139910839304
-A A +A
مسئول بسیج دانش آموزی استان قزوین خبر داد؛

از «چله بیداری» تا «خط و نشان» دانش آموزان قزوینی در سالروز شهادت سردار سلیمانی

به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین؛ به نقل از خبرگزاری بسیج جلسه هماهنگی برگزاری اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی از سوی بسیج دانش آموزی استان قزوین، با حضور سرهنگ محمد سرباز مسوول بسیج دانش آموزی استان قزوین، رحیمی مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین، مرتضی امیری مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین، در محل دفتر بسیج دانش آموزی سپاه استان برگزار شد.

محمد سرباز مسوول بسیج دانش آموزی استان قزوین در این جلسه بیان کرد: ۹ دی ماه، روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت است که پس از ۸ ماه فتنه و برنامه ریزی های سنگین دشمنان خارجی برای براندازی این نظام‌مقدس، مردم به صحنه آمدند و در روز نهم دی ماه بساط فتنه گران را برچیدند و حماسه ای بزرگ از سوی ملت ایران خلق شد.

وی با اشاره به اهمیت قیام ۱۹ دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: ۱۹ دی ماه سالروز قیام خونین مردم قم و ایران است که پس از توهین آشکار روزنامه اطلاعات به حضرت امام(ره)، مردم قم و مردم شهرهای دیگر ایران به خیابان ها آمده و در دفاع از ولایت جان خود را نثار کرده و یوم الله دیگری در سال ۵۶ خلق شد که زمینه ساز انقلاب اسلامی شد.

سرهنگ سرباز با همزمانی ایام بصیرت و خلق حماسه مردمی، با روز ۱۳ دی ماه روز شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: ۱۳ دی ماه، از اسامی و روزهایی است که باید زنده نگه داشته شود و نباید فراموش شود که سردار سلیمانی، مالک اشتر این ایام را توسط دشمن خبیث از دست دادیم که در کشور غریب توسط آمریکای جهانخوار و دستور مستقیم رئیس جمهور این کشور به شهادت رسید.

مسوول بسیج دانش آموزی استان قزوین عنوان کرد: روز ۱۷ دی ماه روز خاکسپاری این شهید بزرگ است که به تاکید مقام معظم رهبری باید به عنوان روز بزرگ از آن یاد شود. لذا امسال که اولین سالگرد این شهید بزرگوار است باید به بهترین شکل ممکن از آن یاد شود. همچنین همزمانی این روز با ایام فاطمیه باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در همین خصوص و براساس ابلاغ به سازمان بسیج دانش آموزی، این سازمان با هماهنگی با نهادهای رسانه ای و برای تولیدات رسانه ای از چالش ها و پویش های این سازمان که از قبل از ایام شروع شده و ادامه خواهد داشت، برنامه های متنوعی را در بستر فضای مجازی برنامه ریزی کرده است که برخی از این برنامه ها به صورت پویش شامل طرح چله بیداری، مقتدر مهربان، فاز مثبت، امضای طومار، دست در دست هم، خط و نشان می باشد.

سرباز تصریح کرد: استان قزوین در هفته بسیج در سطح کشور و در راستای شرکت در پویش ها در فضای مجازی، رتبه برتر را کسب کرد. محتواسازی دانش آموزان قزوینی در فضای مجازی بسیار برجسته است و این امر باید مورد تشویق قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پویش های ایام بصیرت و سالروز شهادت سردار سلیمانی مختص یک قشر و گروه سنی نبوده و عمومیت دارد بیان کرد: ظرفیت حضور دانش آموزان و ظرفیت تبلیغی بسیج دانش آموزی در این پویش ها مورد استفاده قرار گرفته است.

مسوول بسیج دانش آموزی استان قزوین افزود: در پویش های قبل که از سوی سازمان بسیج دانش آموزی طراحی شده بود، بیشتر دانش آموزان متوسطه حضور فعال داشتند و ما با استفاده از درس آمادگی دفاعی و امتیاز بودن این امر، تشویقی برای این رده های سنی قرار دادیم.

در ادامه، حاضرین جلسه با بیان برنامه های خود آمادگی خود را جهت همکاری با بسیج دانش آموزی استان در اجرای برنامه‌های ویژه ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی اعلام کردند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.